Wycieczki lokalne

Przylatujesz do Kolumbii na własną rękę, ale masz ochotę skorzystać ze zorganizowanych tourów w wybranych miejscach? Współpracujemy ze sprawdzonymi lokalnymi przewodnikami i agencjami w całej Kolumbii! Zarezerwuj z nami wycieczkę i nie ryzykuj wtopy! 

Oferujemy również prywatne transporty w całym kraju, realizowane przez zaufanych kierowców.  W ofercie taksówki, auta osobowe, samochody 4×4 oraz minibusy dla większych grup.

AMAZONIA

Przeżyj prawdziwą amazońską przygodę w rdzennej wiosce odciętej od świata! Zabierzemy Cię na sam kraniec kolumbijskiej Amazonii, daleko poza utartym turystycznym szlakiem, gdzie spędzisz kilka dni wśród lokalnej społeczności. W programie m.in. trekking do dżungli dzienny i nocny, obserwacje kajmanów i różowych delfinów, łowienie piranii, kąpiele w rzece, degustacje lokalnej amazońskiej kuchni, odwiedziny sąsiednich wiosek i oczywiście unikalne domowe doświadczenie autentycznej Amazonii. Polecany pakiet: 4dni/3noce. 

ZAGINIONE MIASTO

Ciudad Perdida (Lost City) to prekolumbijskie ruiny ukryte głęboko w górach Sierra Nevada de Santa Marta, starsze od peruwiańskiego Machu Picchu.Dotrzeć do nich można jedynie podczas kilkudniowego trekkingu przez góry, w trakcie którego zachwycisz się nie tylko dzikimi krajobrazami, ale też poznasz lepiej życie, obyczaje i duchowość rdzennych grup żyjących do dziś na terenie Sierra Nevada jak Kogui czy Wiwa. Wybierz się na trekking ze sprawdzonym przez nas licencjonowanym przewodnikiem! Dla miłośników chodzenia po górach i prekolumbijskich kultur.

SPORTY EKSTREMALNE: RAFTING & PARALOTNIA

Coś dla fanów adrenaliny: lot paralotnią w kanionie Chicamocha oraz rafting na jednej z okolicznych rzek. Aktywności dostępne są w okolicy miasteczka San Gil w malowniczym regionie Santander. Wszystko przeprowadzane przez legalnego, bezpiecznego i sprawdzonego organizatora.

Zadzwoń do nas i umów się na konsultację!

PARK TAYRONA

Narodowy Park Tayrona to absolutnie magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża w Kolumbii, często nazywanym rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna, z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór. Polecamy wycieczkę do Parku z lokalnym przewodnikiem, który doskonale zna tamtejsza florę i faunę!

DOLINA COCORA

W położonej w regionie kawowym, w okolicy Salento Dolinie Cocora zobaczysz imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów. Sięgające nieba palmy na tle soczyście zielonych gór tworzą absolutnie niezapomniane i unikalne krajobrazy! W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do 7 godzin. Odezwij się do nas, jeśli chcesz odbyć go z lokalnym przewodnikiem!

PACYFIK – OBSERWACJE WIELORYBÓW

Wybrzeże Pacyfiku różni się mocno od rajskiego wybrzeża karaibskiego, jest jednak równie zachwycające (a na pewno bardziej dzikie): czarne, skaliste plaże, ściana dżungli przy brzegu, no i oczywiście ONE – majestatyczne humbaki, które na kilka miesięcy w roku przypływają tu z bieguna południowego by odbyć swoje gody. To właśnie w wodach kolumbijskiego Pacyfiku te wspaniałe morskie ssaki łączą się w pary i rodzą swoje młode. Obserwacja wielorybów możliwa jest w sezonie od lipca do października.

Stworzymy dla Ciebie indywidualny program podróży!

ZWIEDZANIE BOGOTY

Bogota, kolumbijska stolica, ogromna metropolia położona  „2600 metrów bliżej gwiazd”, tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy. Jak każde duże miasto w Ameryce Łacińskiej, wymaga pewnej cierpliwości i zachowania ostrożności. Poznaj Bogotę z lokalnym przewodnikiem polsko- lub anglojęzycznym i zakochaj się w tym andyjskim mieście!

ZWIEDZANIE MEDELLIN

Uwielbiane przez turystów i ekspatów – niegdyś jedno z najbardziej niebezpiecznych miast na świecie, dziś nowoczesna i atrakcyjna metropolia, nazywana „Miastem Wiecznej Wiosny” z uwagi na przyjemny klimat. Polecamy zwiedzanie Medellin z naszymi przewodnikami!

COMUNA 13

Jedna z najciekawszych i najpopularniejszych atrakcji Medellin – dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną. Znajdziemy tam muzykę, taniec i murale, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Możesz poznać dramatyczną historię i pełną nadziei przyszłość Comuny 13 podczas indywidualnego zwiedzania z lokalną, wychowaną na ulicach tej dzielnicy przewodniczką. 

GUATAPE

Całodniowa wycieczka do Guatape do must-do podczas pobytu w Medellin! Zamiast męczyć się z uporczywym lokalnym transportem albo dołączać do ogromnej grupy, możesz odbyć ją z prywatnym kierowcą i przewodnikiem. W programie oczywiście wspinaczka na słynną skałę Peñol, spacer po Guatape znanym jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii oraz rejs po zalewie Guatape, nad którym położone są miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze. Za dodatkową opłatą możliwość widokowego lotu helikopterem nad skałą i zalewem!

ZWIEDZANIE CARTAGENY

Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka – podczas spaceru z przewodnikiem po tej części miasta poznasz jego dzieje i zobaczysz najważniejsze zabytki, a także unikalne miejsca, znane tylko lokalsom, silnie związane z karaibską kulturą.