O nas

Skoro to czytasz, to znaczy, że prawdopodobnie jesteś pasjonatem / pasjonatką podróży i lubisz nietuzinkowe wyjazdy… albo po prostu zastanawiasz się, gdzie by tu wyjechać w fajne miejsce. Na pewno łączy nas chęć zobaczenia i poznania czegoś nowego. Sami jesteśmy entuzjastami podróżowania, którzy trochę już widzieli i postanowili się skoncentrować na Kolumbii. Dlaczego właśnie na tym kraju?

Kolumbia to nie ponure i niebezpieczne miejsce, jakie być może znasz z serialu “Narcos”. W rzeczywistości jest to niesamowicie zaskakujący kraj, cztery razy większy od Polski i możesz w nim znaleźć wszystko, czego Twoja dusza zapragnie. Są góry, wulkany, dwa oceany, plaże, dżungla, wodospady, rzeki, pustynie, plantacje kawy, cudowna fauna i flora, fascynująca kultura, zabytki archeologiczne sprzed tysięcy lat oraz to, co najistotniejsze – wspaniali, uśmiechnięci ludzie, żyjący w rytmie wszechobecnej salsy!

Odkryj Kolumbię razem z nami i daj się zabrać na niezadeptane jeszcze masową turystyką szlaki. Wraz z lokalnymi biurami podróży oraz miejscowymi przewodnikami pokażemy Ci ten kraj w sposób niebanalny i sprawimy, że nie będziesz chcieć stąd wyjeżdżać.

Nie wahaj się zapytać o najbliższą wyprawę oraz o jej szczegóły! Jeśli chcesz abyśmy przygotowali plan specjalnie pod Ciebie, pisz śmiało. A może wybierasz się do Kolumbii ze znajomymi? Wspaniale. Zajmiemy się Wami od początku podróży do samego jej końca. Niezapomniane przeżycia są gwarantowane!

NASZA WIZJA I MISJA

Jesteśmy blisko związani z Kolumbią od kilku lat i pragniemy odczarowywać negatywne stereotypy, kojarzące się z tym krajem. Chcemy pokazać inne oblicze Kolumbii jako kraju dziewiczego i pięknego, kraju niesamowitej różnorodności przyrodniczej i kulturowej, który ma przyjezdnym nieskończenie wiele do zaoferowania.

Staramy się podróżować w sposób etyczny i odpowiedzialny, wspierając lokalne społeczności i dbając o środowisko. Współpracujemy ze sprawdzonymi osobami i małymi lokalnymi firmami. Zabieramy naszych gości w miejsca poza utartym szlakiem. Nasza propozycja to alternatywa wobec masowej turystyki. Preferujemy wyjazdy w małych grupach i w kameralnej atmosferze. Z nami poczujesz się jak na wyjeździe z przyjaciółmi, którzy wszystko za Ciebie zaplanują, zorganizują i otoczą Cię opieką na miejscu!

kolumbiaLogo

 

grupa w kolumbii

PO KOLUMBII OPROWADZĄ CIĘ:

ANNA JADWIGA MATELSKAANNA JADWIGA MATELSKA

Anna Jadwiga Matelska

Świat ją wabi, od lat podróżuje na własną rękę, odwiedziła ponad 40 krajów na 5 różnych kontynentach. Mieszkała w kilku miejscach w Polsce i na świecie, aktualnie jej domem jest małe pueblo położone w kolumbijskich górach. Włada (lepiej lub gorzej) sześcioma językami. Miłośniczka psów, kolumbijskiej kawy, dzikiej przyrody i latynoskiej muzyki, stara się podróżować świadomie i promować odpowiedzialną turystykę. Na blogu i Instagramie opowiada o swych wyprawach oraz życiu codziennym w Kolumbii.

Radek Śpiewak

Ciągle ciekawy świata. Podróżami od dzieciństwa zarażała go Mama nauczycielka, organizując wyjazdy po Polsce. Pasja do odkrywania pozostała do dziś. 20 lat temu po raz pierwszy opuścił Europę udając się koleją transsyberyjską do Mongolii, a następnie Uaz-em przez pustynię Gobi, kończąc w Chinach. Przez kolejne lata wielokrotnie odwiedzał najróżniejsze zakątki Azji, na dłużej lub krócej, nie zapominając o zwiedzaniu rodzimego kontynentu. W międzyczasie studiował turystykę i pracował w korporacjach telekomunikacyjnych. Pasjonat snowboardu i nurkowania. Kolumbia była jego pierwszym krajem odwiedzonym w Ameryce Południowej i jak się okazało była strzałem w 10.