Wyprawa nurkowa: Dwa oceany od Pacyfiku po Karaiby

15 Dni

Terminy wyprawy:

7 – 21 luty 2025

 • Bogotá
 • Polski, Angielski, Hiszpański
 • Hotele 3* i 4*
 • 18
 • 6 - 12

Bogotá – Medellin – Guatape – El Valle (Wybrzeże Pacyfiku) – Rincon del Mar (Wybrzeże Karaibskie) – Cartagena

Opis

Czy wiesz, że Kolumbia jest jedynym krajem w Ameryce Południowej, który ma szeroki dostęp do dwóch oceanów: Atlantyckiego i Spokojnego? To prawdziwa gratka dla miłośników podwodnych przygód. W trakcie tego wyjazdu będziesz mieć możliwość zanurkowania zarówno w Pacyfiku, jak i w Atlantyku i doświadczyć różnic pomiędzy ich wodami, oceaniczną fauną i florą. Obydwa zaproponowane przez nas miejsca to nadal dziewicze tereny nurkowe, gdzie w morskie głębiny schodzi ciągle jeszcze bardzo niewielu entuzjastów podwodnego świata.

Nie zabraknie też zwiedzania! Odwiedzimy Bogotę, wielomilionową metropolię położoną w Andach „2600 metrów bliżej gwiazd”, słynne Medellin znane jako Miasto Wiecznej Wiosny, kolorowe miasteczko Guatape oraz historyczną nastrojową Cartagenę słynącą z ogromnej kolonialnej starówki. Na koniec wyprawy czeka nas relaks na rajskich plażach w Rincon del Mar, w cichym zakątku nad krystalicznymi wodami Morza Karaibskiego. Ten program to unikat!

CENA: 

Program z nurkowaniem:                                                                                                                             

 • 3650 USD / 6 osób                                    
 • 3350 USD / 8 osób  
 • 3320 USD / 10 osób
 • 3060 USD / 12 osób

Program bez nurkowania:

 • 3130 USD / 6 osób                                    
 • 2850 USD / 8 osób  
 • 2710 USD / 10 osób
 • 2620 USD / 12 osób

Trasa podróży

Witamy w Kolumbii! Po przylocie do Bogoty zapewniamy transfer do hotelu, czas na odpoczynek, aklimatyzację i kolację. Dla chętnych - wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria.

Od jutra zaczynamy prawdziwą przygodę!

Nocleg w Bogocie.

Day 2 :
Bogotá

Bogota - czyli miasto położone "2600 metrów bliżej gwiazd". Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią… Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będa mogły również wejść do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata.

Nocleg w Bogocie.

Przelot do Medellin i całodniowa wycieczka do pobliskiego Guatapé, znanego jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii. Główną atrakcją tego dnia będzie wspinaczka na szczyt Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín.

Po południu wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze i inne gwiazdy znane z TV. Zwiedzimy również miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od zbiorów aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej Arabiki.

Nocleg w Medellin.

Zwiedzanie Medellin - Miasta Wiecznej Wiosny, stolicy regionu Antioquia. Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną... Znajdziemy tam muzykę, taniec i murale, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Będziemy też mieć okazję przejechać się unikalną formą transportu miejskiego - wagonikami Metrocable dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach. W drugiej części dnia odwiedzimy centrum Medellin gdzie zapoznamy się z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji. Medellin pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających multum wrażeń.

Nocleg w Medellin.

Ruszamy nad Pacyfik! To jeden z najbardziej odizolowanych rejonów Kolumbii, gdzie docierają tylko małe, lokalne samoloty. Wylądujemy w miasteczku Bahia Solano, skąd lokalnym transportem (trzykołowy tuk- tuk) przemieścimy się do wioski El Valle.

Zamieszkamy przy Playa El Almejal, czyli jednej z przepięknych czarnych plaż, z których słynie wybrzeże Pacyfiku! Ciemny, skrzący się piasek, surowe skały, soczyście zielona ściana dżungli i oczywiście spektakularne zachody słońca - takie widoki będą nas otaczały przez najbliższych kilka dni.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu przy plaży.

Osoby nurkujące przez dwa najbliższe dni będą miały możliwość eksplorowania głębin Pacyfiku (2 nurkowania dziennie). Nurkowanie w wodach Pacyfiku, to niezapomniane doświadczenie dla miłośników podwodnego świata, które zapewnia możliwość odkrycia bogactwa morskiej przyrody Kolumbii. To miejsce, gdzie spotykają się wody z zimnego prądu Humboldta i ciepłego prądu Kolumbijskiego. Ta mieszanka tworzy bogaty ekosystem morski, który przyciąga różnorodność morskiego życia. Podczas nurkowania można spotkać najróżniejsze gatunki ryb takich jak: guitarfish, rekiny młoty, żółwie morskie, delfiny czy manty.

Dla osób nienurkujących tego dnia zaplanowana jest wycieczka do położonego w gąszczu lasu wodospadu o nazwie El Tigre. Kąpiel w jego orzeźwiającej wodzie na łonie natury to idealny odpoczynek od upału. Następnie na uczestników czeka około dwugodzinny, emocjonujący trekking po dżungli, wzdłuż skalistej linii brzegowej.
W trakcie pobytu w wolnym czasie będziemy odpoczywać na pięknej plaży El Almejal, grać w plażową siatkówkę i podziwiać malownicze, dziewicze widoki oraz zachody słońca.

Jedną z wieczornych atrakcji będzie spacer do wioski, integracja z lokalną rdzenną afrolatynoską społecznością i szansa na spróbowanie miejscowego trunku viche (lokalny alkohol tworzony na bazie trzciny cukrowej oraz ziół).

Nocleg w hotelu przy plaży

Spotów do nurkowania jest tu wiele - dziś odwiedzimy kolejne z nich podczas dwóch zanurzeń. Wybór miejsca zostanie dokonany na miejscu po ocenie warunków pogodowych, widoczności, stopnia zaawansowania nurkujących.

Dla osób nienurkujących przewidziana jest wycieczka canoe przez dżunglę rzeką wpływającą do Pacyfiku.

Nocleg w hotelu przy plaży

Tego dnia czeka nas relaks na czarnych plażach kolumbijskiego wybrzeża Pacyfiku, odpoczynek po nurkowaniach i zmaganiach w dżungli. Możemy pograć w siatkówkę plażową, sączyć drinka czy skorzystać z fal Oceanu Spokojnego i spróbować lekcji surfingu.

Nocleg w hotelu przy plaży

Ostatni poranek nad Pacyfikiem i czas na zmianę oceanu! Wśród krajów Ameryki Południowej jest to możliwe TYLKO w Kolumbii! Przejazd na lotnisko i lot do Medellin, a następnie do Cartageny - turystycznej perły Karaibów. To na wybrzeżu karaibskim dla odmiany spędzimy ostatnie dni w Kolumbii. Po przylocie do Cartageny udamy się prywatnym busem do Rincon del Mar, urokliwej wioski położonej na samej plaży nad wodami Morza Karaibskiego.

Dla osób nienurkujących przewidziana jest całodniowa wycieczka na okoliczne wyspy należące do archipelagu San Bernardo oraz relaks na plaży, siatkówka plażowa i kąpiele w Morzu Karaibskim.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na plaży w Rincon del Mar.

Ostatnie cztery nurkowania odbędziemy podczas dwóch dni nurkowych w malutkiej miejscowości Rincon del Mar. Krystalicznie czyste wody morza karaibskiego dają idealne warunki do eksploracji podwodnego życia. Wszystkie nurkowania odbywają z się łodzi.

Podobnie jak wybrzeże Pacyfiku, również okolice Rincon del Mar i San Bernardo to jeszcze dziewicze tereny, na których lokalne bazy i pasjonaci dopiero od niedawna odkrywają nurkowe spoty. Możesz (podobnie jak uczestnicy naszej poprzedniej wyprawy nurkowej) dołączyć do elitarnego grona pionierów, eksplorujących te głębiny na krańcu świata!

Nocleg w Rincon del Mar.

W trakcie drugiego dnia nurkowego odwiedzimy dwa kolejne miejsca doskonałe do eksploracji podwodnego świata. Tego dnia będziemy nurkować nieopodal rajskich wysepek należących do archipelagu San Bernardo.

Nocleg w Rincon del Mar.

Ponownie po zmaganiach nurkowych należy się odpoczynek! Czeka nas ostatni dzień w uroczej wiosce Rincon del Mar. Dziś popracujemy nad opalenizną i naładujemy solidnie baterie przed powrotem do kraju.

Nocleg w Rincon del Mar.

Po śniadaniu będziemy mieć chwilę na ostatnie kąpiele w Morzu Karaibskim i koło południa przejedziemy prywatnym transportem do Cartageny. Po dotarciu do hotelu i zameldowaniu udamy się na kolację do jednej ze wspaniałych restauracji jakie oferuje Cartagena i zakosztować karaibskiej kuchni bogatej w świeże ryby i owoce morza. Wieczorem, gdy zajdzie słońce, damy się porwać karaibskim rytmom i odkryjemy nocne oblicze tętniącej życiem i pulsującej latynoską muzyką Cartageny!

Day 14 :
Cartagena

Tego dnia poznamy słynną Cartagena de Indias od jej historycznej strony. Jest to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka - podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem po tej części miasta poznamy jego dzieje i zobaczymy najważniejsze zabytki.

Chętni będą mogli odwiedzić monumentalne mury pochodzącego z XVI wieku Zamek Św. Filipa - jest to największy zamek wybudowany przez hiszpańskich kolonizatorów w Ameryce. Z jego murów można podziwiać panoramę miasta z czterech stron.

Nocleg w Cartagenie

Tego dnia pożegnamy się z Kolumbią i przewodnikami! Ostatnie zakupy pamiątkowe oraz pożegnalny lunch w jednej ze wspaniałych restauracji na Starym Mieście Cartageny.

Lot powrotny z Cartageny do Europy.

Co w cenie

Co obejmuje cena?

 • Zakwaterowanie na 14 nocy (15 dni). Noclegi są zapewnione w 3* oraz 4* hotelach, Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;
 • Wyżywienie: śniadania;
 • Lokalne przeloty na trasach Bogota- Medellin, Medellin -Bahia Solano - Medellin, Medellin - Cartagena, Cartagena -Bogota
 • 8 nurkowań z łodzi w trakcie 4 dni nurkowych podczas wyjazdu (2 nurkowania dziennie)
 • Całodniowa wycieczka do Guatape / El Penol wraz z rejsem oraz wizytą na plantacji kawy
 • Wycieczka do wodospadu El Tigre oraz rejs canoe po rzece nad Pacyfikiem dla osób nienurkujących
 • Nocne wyjście do dżungli nad Pacyfikiem
 • Wycieczka na “Island hopping” w Rincon del Mar dla osób nienurkujących
 • Przejazdy prywatnymi mini busami, na trasach Cartagena-Rincon del Mar, Rincon del Mar-Cartagena;
 • Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;
 • Bilet wstępu na Monserrate w Bogocie (kolej linowa), ;
 • Stała opieka przewodnika polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podróży. Przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.

Czego nie obejmuje cena?

 • Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
 • Biletów lotniczych z Polski do Kolumbiii z powrotem
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 USD.
 • Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej.
 • Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży (orientacyjna cena posiłku w Kolumbii: 5-35 USD).
 • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie,
 • Napiwków (dobrowolnych).

Od $3060
/ za osobę