Odkryj nieodkryte – Kolumbia od Amazonii po Karaiby!

15 Dni

Terminy wyprawy:
15-29 Listopada 2024

 • Bogotá
 • Polski, Angielski, Hiszpański
 • Hotele *** & ****
 • 18
 • 6 - 12

Bogotá – Leticia – Amazonia – Salento – Valle de Cocora – Medellín – Guatapé – Santa Marta – Rincon del Mar – Cartagena

Opis

Amazonia to kraina rozbudzająca marzenia niejednego podróżnika i podróżniczki. W trakcie tej wyprawy spędzimy kilka dni mieszkając w lokalnej społeczności nad rzeką Amazonką, wybierzemy się na trekkingi po selwie, poszukamy małp, piranii, leniwców, różowych delfinów i kajmanów. Z Amazonii ruszymy do rejonu kawowego, gdzie nie tylko posmakujemy prawdziwej kolumbijskiej kawy „prosto z krzaka”, ale również zobaczymy najwyższe plamy na świecie w Dolinie Cocora. Odwiedzimy Medellín, niegdyś jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie, dziś tętniące życiem Miasto Wiecznej Wiosny. Kolejny przystanek to gorące Karaiby! Tam czeka nas trekking po spektakularnym Parku Tayrona, gdzie w jednym miejscu znajdziemy porośnięte tropikalnym lasem deszczowym góry i rajskie plaże, jak ze snu. Na koniec czeka nas plażowanie w zacisznym Rincon del Mar oraz spacery po wąskich uliczkach historycznej Cartageny. Odpoczynek nad Morzem Karaibskim będzie wspaniałym zwieńczeniem przygody życia!

Trasa podróży

Day 1 :
Bogotá

Witamy w Kolumbii! Po przylocie do Bogoty zapewniamy transfer do hotelu, czas na odpoczynek, aklimatyzację i kolację. Dla chętnych - wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria.

Od jutra zaczynamy prawdziwą przygodę!

Nocleg w Bogocie.

Day 2 :
Bogotá

Dziś zwiedzamy Bogotę, czyli miasto położone "2600 metrów bliżej gwiazd". Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będa mogły również wejść do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata.

Nocleg w Bogocie.

Poranny lot do miasta Leticia, zwanego "bramą do Amazonii". Popłyniemy łodzią po Amazonce aż do rdzennej społeczności Maloca Barü Macedonia, gdzie spędzimy kolejne kilka dni. Staniemy się częścią lokalnej społeczności i zobaczymy, jak żyje rdzenna ludność w sercu amazońskiej selwy. W kameralnej i rodzinnej atmosferze lokalny przewodnik pokaże nam autentyczną amazońską kulturę i zachwycającą przyrodę.

Wieczorem czeka nas nocny spacer po dżungli, podczas którego poszukamy różnego rodzaju tropikalnych płazów, insektów i tarantuli.

Nocleg w Macedonii.

Po śniadaniu ruszymy na peruwiańską wyspę, gdzie czeka nas eksploracja amazońskiej przyrody. Będziemy szukać leniwców i egzotycznych ptaków, poznamy właściwości medyczne lokalnych roślin i zobaczymy drzewa, liczące sobie kilkaset lat.

Popołudniu czekają nas pokazy rdzennych tańców i rzemiosła, a także wycieczka łódką po Amazonce i możliwość kąpieli w rzece.

Nocleg w Macedonii.

Tego dnia poznamy amazoński port Puerto Nariño i znajdujący się w pobliżu rezerwat, gdzie można spotkać przedstawicieli egzotycznej fauny, w tym małpy, kajmany i żółwie. Popływamy w jeziorze w sercu dżungli. Nie zabraknie też połowu piranii oraz obserwacji różowych i szarych delfinów.

Po obiedzie wrócimy łódką do miejscowości Leticia, stolicy departamentu Amazonas, gdzie spędzimy ostatnią noc. O zmroku możliwość obserwacji stada papug w parku miejskim.

Nocleg w Leticia

Lot do Bogoty i dalej do położonego w rejonie kawowym miasta Pereira. Komfortowym minibusem pojedziemy do kolorowego miasteczka Salento, gdzie spędzimy kolejne dwa dni i poobserwujemy, jak niespiesznym rytmem toczy się życie na kolumbijskiej prowincji.

Region Kawowy zwany też Eje Cafetero obejmuje kilka prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku.

Nocleg w Salento

Po zwiedzeniu Salento udamy się na trekking do położonej nieopodal Doliny Cocora. To właśnie tam zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów. Sięgające nieba palmy na tle soczyście zielonych gór tworzą absolutnie niezapomniane i unikalne krajobrazy!

W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do 7 godzin. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość przejechania trasy konno oraz odwiedzenia Sanktuarium Kolibrów.

Nocleg w Salento.

Rano przejedziemy do Pereira, a następnie do Medellin - Miasta Wiecznej Wiosny, stolicy regionu Antioquia. Zapoznamy się z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji. Medellin pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających multum wrażeń.

Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną... Znajdziemy tam muzykę, taniec i murale, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Będziemy też mieć okazję przejechać się unikalną formą transportu miejskiego - wagonikami Metrocable dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach.

Nocleg w Medellin.

Wycieczka do pobliskiego Guatapé, znanego jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii. Główną atrakcją tego dnia będzie wspinaczka na szczyt Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Po pokonaniu ok. 700 stopni roztoczy się przed nami zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior.

Popołudniu wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze. Zwiedzimy również miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od zbiorów aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej Arabiki.

Wieczorny lot do Santa Marta, na wybrzeże karaibskie. Nocleg w Santa Marta.

Czas na powrót na łono natury! Narodowy Park Tayrona to absolutnie magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża w Kolumbii, często nazywanym rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna, z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór.

Do parku ruszymy wczesnym rankiem. Po przybyciu do jego bram, czeka nas lekki trekking trwający ok 3-4 godzin, zwieńczony odpoczynkiem na plaży. Do miasta wrócimy łódką, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać wybrzeże parku z perspektywy Morza Karaibskiego.

Nocleg w Santa Marta.

Poranny przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża karaibskiego aż do Rincon del Mar, urokliwej wioski położonej na samej plaży nad wodami Morza Karaibskiego (przejazd ok. 5-6 godzin). To tutaj spędzimy kolejne 2 dni,, odpoczywając po wyprawie pełnej wrażeń!

Nocleg w Rincon del Mar.

Teraz czekają nas dwa dni relaksu i odpoczynku po wyprawie. Dwa dni plażowania, kąpieli w Morzu Karaibskim i pracowania nad opalenizną. Tego dnia udamy się na wycieczkę na okoliczne wyspy należące do archipelagu San Bernardo (tzw. island hopping), w tym Isla Tintipan i Santa Cruz de Islote.

Noclegi w Rincon Del Mar

Plażowania i korzystania z uroków morza karaibskiego ciąg dalszy. Dla szukających większej ilości wrażeń możliwość zanurkowania na rafie koralowej (osoby posiadające licencję) lub odbycia kursu nurkowego.

Rano przejedziemy Cartageny - turystycznej perły Karaibów.

Oprócz historii dzisiejsza Cartagena oferuje turystom niezliczoną ilość knajpek, pubów, galerii sztuki oraz unikalny karaibski vibe, którego będziemy mieli okazję zakosztować wieczorem.

Nocleg w Cartagenie.

Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka - podczas spaceru po tej części miasta poznamy jego dzieje i zobaczymy najważniejsze zabytki.

Popołudniu pożegnamy się z Kolumbią i przewodnikami! Lot powrotny z Cartageny do Bogoty lub bezpośrednio do Europy.

Co w cenie

Co obejmuje cena?

 • Zakwaterowanie na 14 nocy (15 dni). W zależności od lokalizacji noclegi są zapewnione w: hotelach 3*, wysoko ocenianych hostelach lub kwaterach prywatnych (Amazonia). Pokoje 2-3 osobowe z prywatnymi łazienkami (poza Amazonią, gdzie śpimy we wspólnych pokojach w domu gospodarzy). Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;
 • Wyżywienie: śniadania;
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie, podstawowe napoje bezalkoholowe) podczas pobytu w Amazonii (3 dni);
 • Lokalne przeloty na trasach Bogota-Leticia, Leticia-Pereira, Pereira-Medellin, Medellín-Santa Marta, Cartagena - Bogota
 • Przejazdy prywatnymi mini busami, taxi lub jeepami na trasach Pereira-Salento, Salento-Dolina Cocora, Santa Marta-Park Tayrona, Santa Marta-Rincon del Mar, Rincon del Mar-Cartagena;
 • Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;
 • Transfery łodzią w Amazonii (z Leticia do wioski Macedonia i z powrotem) oraz z Parku Tayrona do Taganga (Santa Marta);
 • Bilety wstępu na : Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Dolina Cocora, Medellin (Comuna 13), Guatape (plantacja kawy, skała El Penol), Tayrona Park
 • Stała opieka przewodnika polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podróży. Przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.

Czego nie obejmuje cena?

 • Szybkiego kursu nurkowego Intro Dive - 100 USD
 • Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
 • Biletów lotniczych z Polski do Kolumbii z powrotem
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 USD.
 • Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej.
 • Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży (orientacyjna cena posiłku w Kolumbii: 5-15 USD).
 • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie, np Muzeum Antioquia w Medellin, jazda konna w Dolinie Cocora lub w Parku Tayrona itp.
 • Napiwków (dobrowolnych).

Od $3100
/ za osobę