Witamy w Kolumbii!

Dzień 1

Bogotá – czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna i wielokulturowa stolica o imponującej historii, gdzie podziwiać możemy wspaniałą architekturę, muzea, graffiti i zasmakujemy niezapomnianej kuchni…każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Po przybyciu z lotniska do hotelu udamy się na spacer i aklimatyzację w Bogocie. Następnie lunch w jednej z lokalnych restauracji, a po lunchu odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate (3170 mnpm), które góruje nad centrum Bogoty. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki!

BogotáNocleg w Bogocie.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzimy Stare Miasto: Plaza de Bolívar, gdzie znajdują się takie zabytki, jak Budynek Kongresu (Kapitol), Pałac Sprawiedliwości, Pałac Liévano (siedziba Burmistrza Bogoty), Katedra, Pałac Arcybiskupa i Muzeum Niepodległości oraz Pałac Nariño, czyli siedziba Prezydenta Republiki Kolumbii. W skład Starego Miasta wchodzi dzielnica La Candelaria, pełna kolorowych budynków, które dziś są siedzibą instytucji państwowych, muzeów, uniwersytetów, restauracji i barów. Znajduje się tam również kilka bardzo pięknych kościołów reprezentujących hiszpańską architekturę kolonialną, obecnie starannie odrestaurowanych, w których podziwiać można wspaniałą sztukę religijną. Chętni będą mogli się udać do Muzeum Złota mieści niezwykłą kolekcję prekolumbijskich artefaktów. Jest to największa kolekcja złotych dzieł sztuki na świecie.

Muzeum ZłotaNocleg w Bogocie.

Dzień 3

Villa de Leyva, Boyacá (wycieczka jednodniowa z Bogoty).

Opuszczamy Bogotę wcześnie rano, aby dotrzeć do historycznego Puente de Boyaca, małego mostu przecinającego rzekę Teatinos. Odwiedzimy pomnik upamiętniający bitwę pod Boyaca, ważne wydarzenie z okresu wojny przeciwko Hiszpanii.

Podczas podróży do Villa de Leyva, odwiedzimy jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych gmin w kraju z kolonialną architekturą i brukowanymi uliczkami.

“Kraina wolności” Boyacá, jest bardzo ważnym miejscem w historii Kolumbii. Miały tu miejsce wielkie i znaczące bitwy z okresu wojny narodowowyzwoleńczej. W regionie tym możemy podziwiać bogatą i zróżnicowaną florę oraz wspaniałe krajobrazy.

Villa de Leyva, BoyacáNocleg w Bogocie.

Dzień 4

Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko. Lecimy do regionu kawy. 30 min. lot do Armenia – miejscowości położonej w sercu kolumbijskich plantacji kawy.

Z lotniska w Armenia wynajęty mini bus zabierze nas do hotelu w malowniczym Salento – stolicy regionu kawy. Po drodze odwiedzimy równie piękną, kolorową i charakterystyczną dla Kolumbii miejscowość Filandia.

FilandiaNocleg w Salento

Dzień 5

Dzień zaczynamy w największym regionie kawy w Kolumbii, który rozciąga się na obszarze kilku prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku.

Tego dnia odwiedzimy miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od momentu zbioru kawy do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej kawy. W tej okolicy będziemy także podziwiać piękno gór, wodospadów i niezwykłych krajobrazów.

Wieczorem po kolacji wieczór z Salsą. Impreza w lokalnej atmosferze w rytmach Salsy.

SalentoNocleg w Salento

Dzień 6

To kolejny dzień w tym pięknym zakątku Kolumbii.

Udamy się na spacer do położonej nieopodal Doliny Cocora, mateczniku narodowego drzewa Kolumbii, zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów, co czyni je najwyższymi drzewami na świecie. Dolina Cocory to jedyne miejsce na świecie, gdzie rośnie ten gatunek palmy.

W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do 7 godzin.

Za opłatą możliwość zwiedzania Doliny Cocora konno.

Doliny CocoraNocleg w Salento

Dzień 7

Wyjazd wynajętym komfortowym mini busem do Medellin (około 7 godzin) + przerwa na lunch w regionalnej restauracji.

W trakcie drogi będzie można podziwiać majestatyczne widoki gór i dolin porośniętych gęstą, tropikalną roślinnością.
Przyjazd do hotelu około godziny 18.

Wieczorem będzie można skorzystać z życia nocnego jakie oferuje Medellin.

MedellinNocleg w Medellin.

Dzień 8

W mieście wiecznej wiosny możemy zapoznać się z wyjątkowym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji. Miasto pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających niezapomniane wrażenia.
Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną… Znajdziemy tam muzykę, murale i graffiti, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju.

Wolne popołudnie pozwoli nam nacieszyć się atmosferą miasta.

Comuna 13Nocleg w Medellin.

Dzień 9

Tego dnia udamy się podziwiać krajobraz ze szczytu Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Na dwustumetrowy monolit można wspiąć się po schodach, które liczą aż 740 stopni. Z góry można podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Rejs łódką po ów jeziorach jest następnym punktem programu. W trakcie wycieczki łodzią będzie można zobaczyć byłe posiadłości baronów i karteli narkotykowych, którzy szczególnie upodobali sobie ten region lata temu.

Popołudnie spędzimy w przepięknym miasteczku Guatape, które leży nieopodal. Lunch w Guatape.

Głazu El PeñolGuatapeNocleg w Guatape lub opcjonalnie powrót do Medellin.

Dzień 10

Po śniadaniu transfer do Rionegro (lotnisko dla Medellin) i przelot do Cartagena.

Cartagena de Indias jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk, niekwestionowanym skarbem kolonialnych Karaibów. Cudowne miasto zachwyci nas swoją architekturą, historią i energią. Przekonamy się, co sprawiło, że miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po przybyciu i rejestracji w hotelu na dachu budynku czeka na nas basen aby się ochłodzić i zrelaksować. Następnie gdy żar z nieba przestanie doskwierać udamy się z lokalnym przewodnikiem na zwiedzanie Starego Miasta otoczonego wysokimi, wielobarwnymi murami obronnymi zbudowanymi w czasach kolonialnych, które dodają niezwykłego charakteru i tworzą wyjątkową karaibską tradycję. W Cartagenie możemy także odwiedzić Zamek San Felipe de Barajas, największa forteca, jaką kiedykolwiek zbudowali Hiszpanie w swoich koloniach. To arcydzieło architektury wojskowej, stworzone przy pomocy koralowca.

Jako duża aglomeracja oprócz zabytków Cartagena może się pochwalić także nowoczesną architekturą. Wysokość biurowców i apartamentowców umiejscowionych przy samym wybrzeżu Morza Karaibskiego sięga bardzo często 200 m.

Zamek San Felipe de BarajasNocleg w Cartagena.

Dzień 11

Tego dnia udamy się na wycieczkę wynajętą, prywatną łodzią na jedną z Wysp Różańcowych.

Wyspa Coralina położona w sercu parku przyrody Rosario Islands jest wyjątkową opcją na spędzenie dnia z dala od zgiełku miasta. Zrelaksuj się i odpocznij przy kieliszku wina podziwiając przepiękne okoliczności otaczającej, tropikalnej przyrody.
Okoliczne rafy koralowe zachęcają do eksploracji w trakcie snorklingu.

Tu czeka na nas gourmet lunch.

Wyspa CoralinaNocleg w Cartagena.

Dzień 12

Po opuszczeniu hotelu przejazd wynajętym mini busem do Santa Marta – najstarszego miasta w Kolumbii, które będzie naszą bazą na najbliższe 3 noce.

Santa Marta to miejsce, w którym różnorodność jest całkowicie obecna w krajobrazie, w ludziach i we wszystkich aspektach kulturowych, które je tworzą. Jest to miejsce docelowe wielu podróżnych, które wita gorąco wszystkich odwiedzających i sprawia, że czują się tu jak w domu.

Jednym z istotnych budynków w Santa Marta jest Katedra uważana za najstarszy kościół w Kolumbii. Znajdują się w niej pozostałości założyciela miasta – Rodrigo de Bastidasa. Odwiedzić także można posiadłość Quinta de San Pedro Alejandrino, w której Simón Bolívar spędził ostatnie dni. Istnieje kilka pomników upamiętniających wyzwoliciela oraz muzeum, w którym znajdują się dzieła sztuki przekazane przez artystów z wielu krajów Ameryki Południowej. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Gold Museum gdzie można podziwiać zabytki kultury Tayron. Warto również zobaczyć wspaniały model Lost City.

Santa MartaNocleg w Santa Marta

Dzień 13

Dzień zacznie się wczesnym rankiem. Po śniadaniu wyruszamy wynajętym busem do Parku Narodowego Tayrona, który to jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas podróży do Kolumbii. Czeka nas prawie 4 godzinny marsz pośród cudownych plaż, tropikalnych palm oraz gęstej dżungli. Jest to obszar w całości chroniony – magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża Kolumbii. To miejsce zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór Sierra Nevada de Santa Marta. Miejsce to słynie z unikalnych zachodów słońca.

Trekking przez Park Tyrona do miejsca docelowego trwa w zależności od marszu, ale od 3 do 4 godzin. Za opłatą istnieje możliwość przejechania trasy konno.

Pod koniec dnia opuszczamy Park Tayrona łódką i udajemy się do Taganga (miasteczko nieopodal Santa Marta) gdzie będzie na nas czekać bus, który zabierze nas do hotelu.

Parku Narodowego TayronaNocleg w Santa Marta

Dzień 14

Dzień wolny w Santa Marta. Każdy może sobie wybrać we własnym zakresie co chce robić. Do wyboru jest wycieczka do Minca*, zwiedzanie Starego Miasta i zakupy, relaks na miejskiej plaży lub przy basenie hotelowym.

* Minca to spokojna, mała mieścina położona u podnóża gór Sierra Nevada, zaledwie pół godziny drogi lokalnym transportem od Santa Marta. Panuje tam chłodniejszy klimat, w okolicy znajdują się orzeźwiające górskie strumienie i wodospady, region ten cechuje niesamowita różnorodność biologiczna. Bardzo prawdopodobne, że spotkamy tukany czy kolibry. Na miejscu odwiedzić można także farmy kawy i kakao. Minca to świat ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta.

W Minca można udać się na trekking do Pozo Azul – idealnego miejsca do podziwiania rzeki Minca. Krystalicznie czysta woda i chłodniejsza temperatura otoczenia tworzą wprost idealne warunki do odpoczynku i kąpieli na łonie przyrody. Trekking trwa około 2 godzin w jedną stronę. Za opłatą możliwość podjechania motorkiem.

Minca

MincaNocleg w Santa Marta

Dzień 15

Ostatni dzień naszej wycieczki. Po śniadaniu krótki spacer, a następnie w zależności od godziny wylotu czeka nas transfer na lotnisko w Santa Marta skąd polecimy do Bogoty, a później do Europy.
Tego dnia także rozstaniemy się z naszymi przewodnikami.

Oferta jest przygotowana dla grupy min. 10 osób.

Sugerowane daty podróży:
Prosimy o kontakt w sprawie szczegółów.

CO OBEJMUJE CENA?

• Transfery: lotnisko – hotel – lotnisko w każdej z lokalizacji
• Zakwaterowanie na 14 nocy i 15 dni w 3* oraz 4*hotelach. Także butikowych
• Wyżywienie: Śniadania
• Przejazdy wynajętym komfortowym Mini Bus na trasie: Bogota – Villa De Leyva – Bogota, Salento – Medellin, Cartagena – Santa Marta, Santa Marta – Park Tayrona, Taganga – Santa Marta
• Bilety wstępu na : Góra Monsaratte w Bogocie 3200 mnpm (kolej linowa)
• Wycieczka do Cocora Valley
• Wycieczka do plantacji kawy
• Medellin – wycieczka z przewodnikiem po Comuna 13
• Bilet wstępu na głaz El Penol
• Rejs łódką w Guatape
• Cartagena – wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście
• Rejs prywatną łodzią na Wyspy Różańcowe wraz gourmet lunchem i pobytem na wyspie Coralina
• Bilet wstępu do Park Narodowy Tayrona
• Transfer łodzią z Park Tayrona do Taganga (Santa Marta) oraz późniejszy transfer do hotelu
• Stała opieka dwóch przewodników nad grupą w ciągu całej podróży z / do Bogoty. Polskojęzycznego oraz lokalnego

CZEGO NIE OBEJMUJE CENA?

• Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
• Biletów lotniczych : do / z Bogoty, Bogota – Armenia, Medellin – Cartagena, Santa Marta – Bogota
• Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 Euro
• Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej
• Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży

Orientacyjne ceny posiłków w Kolumbii

Obiady

5 – 15 €

Kolacje

5 – 10 €

  • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp i posiłków nie wymienionych w programie

 

Aktywności fakultatywne

Koszt na osobę

Muzeum Niepodległości (Bogota)

1,5 €

Muzeum Botero (Bogota)

1,5 €

Quinta de San Pedro Alejandrino (Santa Marta)

6 €

Wycieczka do Minca*

20

Jazda konna Cocora Valley

10

Jazda konna Park Tayrona

10

 

  • Napiwków (dobrowolnych).