Witamy w Kolumbii!

Dzień 1

Bogotá – czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna i wielokulturowa stolica o imponującej historii, gdzie podziwiać możemy wspaniałą architekturę, muzea, graffiti i zasmakujemy niezapomnianej kuchni … każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Po przybyciu z lotniska do hotelu udamy się na spacer i aklimatyzację w Bogocie. Po lunchu w lokalnej restauracji odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate, które góruje nad centrum Bogoty. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki!
Nocleg w Bogocie.

Nocleg w Bogocie.

BogotáDzień 2

Villa de Leyva, Boyacá (wycieczka jednodniowa z Bogoty).

Opuszczamy Bogotę wcześnie rano, aby dotrzeć do historycznego Puente de Boyaca, małego mostu przecinającego rzekę Teatinos. Odwiedzimy pomnik upamiętniający bitwę pod Boyaca, ważne wydarzenie z okresu wojny przeciwko Hiszpanii.

Podczas podróży do Villa de Leyva, odwiedzimy jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych gmin w kraju z kolonialną architekturą i brukowanymi uliczkami.

“Kraina wolności” Boyacá, jest bardzo ważnym miejscem w historii Kolumbii. Miały tu miejsce wielkie i znaczące bitwy z okresu wojny narodowowyzwoleńczej. W regionie tym możemy podziwiać bogatą i zróżnicowaną florę oraz wspaniałe krajobrazy.

Villa de Leyva, BoyacáNocleg w Bogocie.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzimy Stare Miasto w skład Starego Miasta wchodzi dzielnica La Candelaria, pełna kolorowych budynków, które dziś są siedzibą instytucji państwowych, muzeów, uniwersytetów, restauracji i barów. Znajduje się tam również kilka bardzo pięknych kościołów reprezentujących hiszpańską architekturę kolonialną, obecnie starannie odrestaurowanych, w których podziwiać można wspaniałą sztukę religijną. Chętni będą mogli się udać do Muzeum Złota mieści niezwykłą kolekcję prekolumbijskich artefaktów. Jest to największa kolekcja złotych dzieł sztuki na świecie.
Po południu udamy się na lotnisko skąd polecimy do regionu kawy w Kolumbii.

Dzień 4

Dzień zaczynamy w największym Regionie Kawy w Kolumbii, który rozciąga się na obszarze kilku prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku.

W pierwszej części dnia odwiedzimy miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od momentu zbioru kawy do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej kawy. W tej okolicy będziemy także podziwiać piękno gór, wodospadów i niezwykłych krajobrazów.

Nocleg w SalentoW drugiej części dnia po wizycie na plantacji udamy się na spacer do położonej nieopodal Doliny Cocora, mateczniku narodowego drzewa Kolumbii, zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów, co czyni je najwyższymi drzewami na świecie. Dolina Cocory to jedyne miejsce na świecie, gdzie rośnie ten gatunek palmy.

Doliny Cocora konnoNocleg w Salento.

Dzień 5

Pierwsza część dnia to czas wolny. Można wejść na taras widokowy w Salento, skosztować lokalnych wyrobów w najróżniejszym wykonaniu czy odwiedzić sklepy z pamiątkami.

Po południu udamy się wygodnym autobusem do Medellin.

Nocleg w Medellin

Dzień 6

W mieście wiecznej wiosny możemy zapoznać się z wyjątkowym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji. Miasto pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających niezapomniane wrażenia.
Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną… Znajdziemy tam muzykę, murale i graffiti, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju.
Wolne popołudnie pozwoli nam nacieszyć się atmosferą miasta.

Comuna 13Nocleg w Medellin.

Dzień 7

Tego dnia udamy się podziwiać krajobraz ze szczytu Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Na dwustumetrowy monolit można wspiąć się po schodach, które liczą aż 740 stopni. Z góry można podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Rejs łódką po ów jeziorach jest następnym punktem programu. W trakcie wycieczki łodzią będzie można zobaczyć byłe posiadłości baronów i karteli narkotykowych, którzy szczególnie upodobali sobie ten region lata temu.
Popołudnie spędzimy w przepięknym miasteczku Guatape, które leży nieopodal. Lunch w Guatape.

Nocleg w Guatape

GuatapeGuatapeDzień 8

Śniadanie i poranek w Guatape. Po opuszczeniu hotelu udamy się na lotnisko w Rionegro lokalnym transportem skąd polecimy do Santa Marta – najstarszego miasta w Kolumbii aby dnia następnego znaleźć się na plażach morza karaibskiego w Parku Narodowym Tayrona.

Dzień 9

W przed ostatni dzień podróży czeka nas relaks w Park Tayrona, który to jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas podróży do Kolumbii. Jest to obszar w całości chroniony -magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża Kolumbii. To miejsce zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna, z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór Sierra Nevada de Santa Marta. Miejsce to słynie z unikalnych zachodów słońca. Udamy się tam z samego rana łodzią na całodniowe leniuchowanie na pięknej plaży i pracę nad opalenizną z drinkiem w dłoni.

Park TyronaDzień 10

Przed ostatni dzień podróży to Santa Marta, miejsce, w którym różnorodność jest całkowicie obecna w krajobrazie, w ludziach i we wszystkich aspektach kulturowych, które je tworzą. Jest to miejsce docelowe wielu podróżnych, które wita gorąco wszystkich odwiedzających i sprawia, że czują się tu jak w domu.

Jednym z istotnych budynków w Santa Marta jest Katedra uważana za najstarszy kościół w Kolumbii. Znajdują się w niej pozostałości założyciela miasta, Rodrigo de Bastidasa. Odwiedzić także można posiadłość Quinta de San Pedro Alejandrino, w której Simón Bolívar spędził ostatnie dni. Istnieje kilka pomników upamiętniających wyzwoliciela oraz muzeum, w którym znajdują się dzieła sztuki przekazane przez artystów z wielu krajów Ameryki Południowej, wydane przez Bolívara. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Gold Museum gdzie można podziwiać zabytki kultury Tayron. Warto również zobaczyć wspaniały model Lost City.

Santa MartaDzień 11

To już ostatni dzień naszej wycieczki. W zależności od godziny wylotu czeka nas transfer na lotnisko w Santa Marta skąd polecimy do Bogoty, a następnie do Europy.
Tego dnia także rozstaniemy się z naszym pilotem.

Oferta jest przygotowana dla grupy min. 4 osób.

*W ofercie ujęte zostały ceny biletów lotniczych na terenie Kolumbii zgodne z dniem przygotowania oferty t.j. 12.02.2020

Sugerowane daty podróży : Prosimy o kontakt w sprawie szczegółów.

CO OBEJMUJE CENA?

• Transfery prywatne : lotnisko – hotel – lotnisko (Bogota)
• Wyżywienie: Śniadania.
• Zakwaterowanie na 10 nocy i 11 dni w 3*hotelach oraz w wysoko ocenianych hostelach według booking.com & Google.
• Jednodniowa wycieczka do Villa de Leyva
• Bilety wstępu na : Góra Monsaratte w Bogocie (kolej linowa)
• Przelot z Bogoty do regionu kawy*
• Transfer prywatny do Salento – stolicy regiony kawy
• Wycieczka do Regionu Kawy (Cocora Valley)
• Wizyta na plantacji kawy wraz z prezentacją oraz degustacją
• Przejazd wygodnym autobusem (transport lokalny) z Salento do hotelu w Medellin
• Zwiedzanie dzielnicy Comuna 13 z lokalnym przewodnikiem
• Wycieczka do głazu El Penol, Guatape oraz rejs łódką po jeziorach w Guatape
• Przelot z Medellin do Santa Marta*
• Transfer prywatny : lotnisko Santa Marta – hotel w Santa Marta
• Jednodniowa wycieczka łodzią do Cabo San Juan w Park Tayrona
• Bilet wstępu do Park Narodowego Tayrona
• Przelot z Santa Marta do Bogota*
• Stała opieka przewodnika nad grupą w ciągu całej podróży z / do Bogoty.

CZEGO NIE OBEJMUJE CENA?

• Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
• Biletów lotniczych do / z Bogoty,
• Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 Euro.
• Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej.
• Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży.

Orientacyjne ceny posiłków w Kolumbii

Obiady

5 – 15 €

Kolacje

5 – 10 €

  • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp i posiłków nie wymienionych w programie.

 

Aktywności fakultatywne

Koszt na osobę

Muzeum Niepodległości (Bogota)

1,5 €

Muzeum Botero (Bogota)

1,5 €

Quinta de San Pedro Alejandrino (Santa Marta)

6 €

 

  • Napiwków (dobrowolnych).