Witamy w Kolumbii!

Dzień 1

Bogotá – czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna i wielokulturowa stolica o imponującej historii, gdzie podziwiać możemy wspaniałą architekturę, muzea, graffiti i zasmakujemy niezapomnianej kuchni…każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Po przybyciu z lotniska do hotelu udamy się na spacer i aklimatyzację w Bogocie. Następnie lunch w jednej z lokalnych restauracji, a po lunchu odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate (3170 mnpm), które góruje nad centrum Bogoty. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki!

BogotáNocleg w Bogocie.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzimy dzielnicę La Candelaria oraz Stare Miasto w skład którego wchodzi Plaza de Bolívar, gdzie znajdują się takie zabytki, jak Budynek Kongresu (Kapitol), Pałac Sprawiedliwości, Pałac Liévano (siedziba Burmistrza Bogoty), Katedra, Pałac Arcybiskupa i Muzeum Niepodległości oraz Pałac Nariño, czyli siedziba Prezydenta Republiki Kolumbii. La Candelaria pełna jest kolorowych budynków, które dziś są siedzibą instytucji państwowych, muzeów, uniwersytetów, restauracji i barów. Znajduje się tam również kilka bardzo pięknych kościołów reprezentujących hiszpańską architekturę kolonialną, obecnie starannie odrestaurowanych, w których podziwiać można wspaniałą sztukę religijną. Chętni będą mogli się udać do Muzeum Złota, które mieści niezwykłą kolekcję prekolumbijskich artefaktów. Jest to największa kolekcja złotych dzieł sztuki na świecie.

Muzeum ZłotaNocleg w Bogocie.

Dzień 3

Wczesnym rankiem po śniadaniu udamy się na lotnisko aby 2 godziny później znaleźć się w zupełnie innym otoczeniu. Amazońską wilgotność i skwar odczujemy od razu po wyjściu z samolotu w Leticia, miasta położonego tuż przy granicy z Brazylią i Peru, niemalże w sercu amazońskiej dżungli. Z lotniska udamy się do hotelu w Leticia. Wolne popołudnie i aklimatyzacja z amazońskim środowiskiem.
Nocleg w Leticia*

*W zależności od ułożenia lotów, bo może się okazać, że zdążymy na łódź do wioski indiańskiej. Wówczas nie nocujemy w Leticia, tylko z lotniska udajemy się do portu i dalej jak poniżej. W Leticia zanocujemy wówczas w drodze powrotnej po wizycie w Amazonii.

Amazonija Dzień 4,5,6

Z samego rana po śniadaniu przedostaniemy się do portu gdzie wsiądziemy na łódź, która zabierze nas w 3 godzinny rejs Amazonką do indiańskiej wioski o nazwie „7 de Agosto” zwanej także inaczej „Last corner of Colombia” Miejsce to będzie naszą bazą na następne 3 noce. Tu także w otoczeniu amazońskiej dżungli spędzimy Sylwestra!

W programie amazońskie atrakcje, czyli :

• Wędrówki po dżungli w poszukiwaniu oraz obserwacji dzikiej natury, fauny i flory występującej w Amazonii
• Nocne wędrówki w poszukiwaniu oraz obserwacji białych kajmanów, tropikalnych pająków, żab, węży i innych stworzeń urzędujących nocą
• Rejsy łodzią i obserwacja różowych oraz szarych delfinów słodkowodnych, różnych gatunków małp oraz ptaków, leniwców i wielu innych zwierząt zamieszkujących Amazonię. Jak się uda może zobaczymy anakondę
• Wycieczka na amazońską granicę między Peru a Kolumbią
• Łowienie ryb za pomocą różnych technik wykorzystywanych w Amazonii, w tym piranii na wędkę
• Lekcje gotowania typowych lokalnych potraw

Dzień 7

*Nad ranem o 3 w nocy opuszczamy wioskę i przedostajemy się z powrotem łodzią do Leticia, a następnie na lotnisko i wracamy do cywilizacji. Z Leticia z przesiadką w Bogocie lecimy do Cali – światowej stolicy Salsy. W Cali z lotniska transfer do hotelu i wieczorny relaks po trudach zmagań w Amazonii.

Nocleg w Cali

*W zależności od ułożenia lotów, bo może się okazać, że nie wypłyniemy o 3 rano, ale około 9 i popłyniemy do Leticia gdzie spędzimy jedną noc w oczekiwaniu na samolot dnia następnego.

Dzień 8

Po śniadaniu udajemy się na spacer i zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście. W drugiej części dnia osoby chętne udadzą się na lekcje Salsy z profesjonalnym instruktorem. Następnie lunch, krótki odpoczynek i wieczorne wyjście do jednego z najpopularniejszych klubów z Salsą w Cali w celu przetestowania nabytych umiejętności tanecznych.

CaliNocleg w Cali

Dzień 9

Po imprezie nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek. Poranna pobudka, szybkie śniadanie i transfer na lotnisko w Cali skąd polecimy do Pasto – miasta położonego na południu Kolumbii 2700 mnpm u stóp aktywnego wulkanu Galeras niedaleko granicy z Ekwadorem. Pasto także będzie naszą bazą na najbliższe trzy noce.

PastoPo wylądowaniu w Pasto ruszamy znowu w drogę. Wynajętym busem pojedziemy 3 godziny pośród malowniczych krajobrazów Andów aby zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Na Skałach w Las Lajas 3000 mnpm. Być w tym rejonie i nie zawitać do Las Lajas było by grzechem. Po wizycie w Sanktuarium jedziemy do hotelu w Pasto. Po drodze zatrzymamy się na typowy dla regionu posiłek w lokalnej restauracji. Chętni będą mogli skosztować CUY, czyli świnki morskiej z rożna, która jest tu specjałem.

Las LajasNocleg w Pasto

Dzień 10

Tego dnia pojedziemy na jednodniową wycieczkę do Laguny La Cocha położonej pośród gór na wysokości 2700 mnpm. To szczególne miejsce. Odizolowane od świata przez ponad 60 lat wojny domowej w Kolumbii. Zarządzane było przez ten okres przez zbrojne oddziały paramilitarne oraz partyzanckie. Raptem niespełna 2 lata temu otwarte dla ruchu turystycznego co ewidentnie rzuca się w oczy. Nikt o tym miejscu nie słyszał jeszcze. Będziemy jednymi z pierwszych turystów, którzy postawią tu swoje stopy. Po ponad godzinnym rejsie łodzią dotrzemy do malutkiej miejscowości Santa Lucia składającej się z kilkunastu drewnianych domów pomalowanych w żywych kolorach. Po rejsie udamy się na lunch do lokalnej restauracji na spróbowanie pstrąga podanego w najróżniejszej postaci. Przypuszczalnie, to jedna z najlepszych ryb jaką będziecie mieć okazję jeść kiedykolwiek:)

Powrót do hotelu w Pasto.

PastoNocleg w Pasto.

Dzień 11

Ten dzień to gwóźdź programowy wyjazdu . Finalna parada Negros y Blancos Carnaval – największego i najpopularniejszego karnawału w Kolumbii. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć na własnej skórze. Po paradzie impreza na mieście wraz z innymi uczestnikami karnawału.

Negros y Blancos Carnaval Nocleg w Pasto.

Dzień 12

Wczesne śniadanie i poranny transfer na lotnisko. Udajemy się do Medellin. W mieście wiecznej wiosny możemy zapoznać się z wyjątkowym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji Antioquia. Miasto pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających niezapomniane wrażenia.
Wolne popołudnie pozwoli nam nacieszyć się atmosferą miasta.

MedellinNocleg w Medellin.

Dzień 13

Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem do dzielnicy Comuna 13. Zobaczymy na własne oczy jak odradza się miejsce, które stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną… Znajdziemy tam muzykę, murale i graffiti, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Następnie przejedziemy się wyciągiem wagonikowym, który jest częścią metra w Medellin nad gęstą zabudową charakterystycznych domów przynależących do lokalnych Barios.

Comuna 13Nocleg w Medellin

Dzień 14

To już przed ostatni dzień naszej wycieczki. Tego dnia udamy się podziwiać krajobraz ze szczytu Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Na dwustumetrowy monolit można wspiąć się po schodach, które liczą aż 740 stopni. Z góry można podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Rejs łódką po ów jeziorach jest następnym punktem programu. W trakcie wycieczki łodzią będzie można zobaczyć byłe posiadłości baronów i karteli narkotykowych, którzy szczególnie upodobali sobie ten region lata temu.
Popołudnie spędzimy w przepięknym miasteczku Guatape, które leży nieopodal. Lunch w Guatape.

Głazu El Peñol

MedellinNocleg w Guatape lub opcjonalnie powrót do Medellin.

Dzień 15

Ostatni dzień wycieczki. W zależności od lotów czeka nas wymeldowanie i transfer na lotnisko w Rionegro (Lotnisko dla Medellin) skąd polecimy do Bogoty, a następnie do Europy. Może także się okazać, że będzie lot z Medellin bezpośrednio do Europy.

 

CO OBEJMUJE CENA?

1. Transfery : lotnisko – hotel – lotnisko w każdej z lokalizacji.
2. Zakwaterowanie na 14 nocy i 15 dni w hotelach oraz w wysoko ocenianych hostelach według booking.com & Google. W zależności od regionu hostele butikowe, miejsca klimatyczne, z duszą.
3. Wyżywienie: Śniadania
4. Bilety wstępu na : Góra Monsaratte w Bogocie 3170 mnpm (kolej linowa)
5. Transport łodzią z Leticia do wioski indiańskiej
6. 3 dni / 3 noce w Amazonii z zakwaterowaniem typowym dla lokalnej społeczności, pełnym wyżywieniem oraz aktywnościami wymienionymi w programie
7. Celebrowanie Nocy Sylwestrowej w Amazonii wraz z lokalną społecznością
8. Wycieczka do Sanktuarium w Las Lajas
9. Jednodniowa wycieczka do Laguna La Cocha z lunchem oraz rejsem łodzią do miasteczka Santa Lucia oraz na wyspę La Corota znajdującą się na Lagunie.
10. Medellin – wycieczka z przewodnikiem po dzielnicy Comuna 13
11. Bilet wstępu na głaz El Penol
12. Rejs łódką po jeziorach w Guatape
13. Stała opieka dwóch przewodników nad grupą w ciągu całej podróży z / do Bogoty. Polskojęzycznego oraz lokalnego.
14. Zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępów oraz inne wydatki dwóch pilotów wyprawy.

CZEGO NIE OBEJMUJE CENA?

1. Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
2. Biletów lotniczych do / z Bogoty, Bogota- Leticia, Leticia – Cali, Cali – Pasto, Pasto – Medellin, Medellin – Bogota jeśli taka konieczność
3. Lokalnych biletów lotniczych dla dwóch pilotów wyprawy
4. Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 Euro (w Amazonii pokój jednoosobowy nie jest dostępny)
5. Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej
6. Podatku turystycznego w Amazonii w wysokości 10 Euro
7. Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży

Orientacyjne ceny posiłków w Kolumbii

Obiady

5 – 15 €

Kolacje

5 – 10 €

  1. Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp i posiłków nie wymienionych w programie

 

Aktywności fakultatywne

Koszt na osobę

Muzeum Niepodległości (Bogota)

1,5 €

Muzeum Botero (Bogota)

1,5 €

Muzeum Złota (Bogota)

6 €

Lekcje Salsy w Cali

10 / 1h / 1 Os.

Wstęp do klubu Salsa w Cali

2,5 €

 

  1. Napiwków (dobrowolnych)

Program w poszczególnych regionach może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych oraz innych zdarzeń losowych.