Bogotá – Santa Marta – Minca – Cartagena – Rincon del Mar

Ta wyprawa do Kolumbii to prawdziwa gratka dla miłośników podwodnych przygód! Nurkowanie w Morzu Karaibskim to doświadczenie gdzie napotykamy krystalicznie czystą oraz ciepłą wodę, bogate podwodne życie oraz zróżnicowane spoty nurkowe. Tutejsze wody oferują różne poziomy zaawansowania nurkowego, więc zarówno profesjonalni nurkowie, jak i początkujący hobbyści znajdą tu coś dla siebie. W trakcie podróży odbędziemy dwie trzydniowe sesje nurkowe w najpiękniejszych zakątkach kolumbijsko karaibskiego wybrzeża. Nie zabraknie też zwiedzania! Odwiedzimy Bogotę, wielomilionową metropolię położoną w Andach “2600 metrów bliżej gwiazd”, wielobarwną Cartagenę słynącą z ogromnej kolonialnej starówki, oraz urokliwą wioskę Minca w górach Sierra Nevada. Na koniec wyprawy czeka nas relaks na plażach w Rincon del Mar, w cichym zakątku nad krystalicznymi wodami Morza Karaibskiego.

Dzień 1-2 – Bogotá

Bogota – czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią… Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będa mogły również wejść do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata.

Dzień 3 – Santa Marta – Minca

Poranny wylot na wybrzeże karaibskie, do barwnego miasta Santa Marta, tętniącego życiem i kulturową różnorodnością. To tutaj poznamy wszystkie kolory, zapachy i dźwięki kolumbijskich Karaibów. W drugiej części dnia udamy na wycieczkę do miejscowości Minca.

Minca to klimatyczne pueblo położone w sercu selwy, u stóp gór Sierra Nevada de Santa Marta, które od kilku lat zdobywa sławę wśród backpackerów i innych podróżników ceniących sobie kontakt z lokalną kulturą i dziką przyrodą. Odwiedzimy okoliczne wodospady, po drodze podziwiając oszałamiające górskie widoki. Udamy się także na lokalną plantację kawy gdzie dowiemy się jak wygląda cały proces od momentu zbioru ziaren, aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować filiżankę świeżo zmielonej, aromatycznej kawy.

Santa Marta będzie naszą bazą na najbliższe 4 noce.

Nocleg w Santa Marta.

Dzień 4 – 5 – 6 – Nurkowanie – Taganga

Taganga szybko staje się sławna jako doskonałe miejsce do nurkowania. Ze względu na swoje położenie dotarcie łodzią do parku narodowego Tayrona zajmuje tylko kilka minut. Park Tayrona znany z imponujących szlaków pieszych i cudownych plaż oferuje również magiczny podwodny świat. Istnieje ponad 20 miejsc do nurkowania w tym rafy, zatopione statki, jaskinie i różnorodne życie morskie. Rafa koralowa tutaj potrafi przybierać ogromne rozmiary i być wyjątkowo kolorowa. Tutejsze wody oferują różne poziomy zaawansowania nurkowego. Od początkującego do doświadczonego, każdy znajdzie coś dla siebie.


Dzień 7 – Cartagena – perła Karaibów

Tego dnia udamy się do Cartageny – turystycznej perły Karaibów (przejazd ok. 5-6 godzin).

Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka – podczas spaceru po tej części miasta poznamy jego dzieje i zobaczymy najważniejsze zabytki.

Oprócz historii dzisiejsza Cartagena oferuje turystom niezliczoną ilość knajpek, pubów, galerii sztuki oraz unikalny karaibski vibe, którego będziemy mieli okazję zakosztować wieczorem.

Dzień 8 – Cartagena – Zamek Św. Filipa i Rincon del Mar

Z rana, zanim karaibskie słońce wejdzie zbyt wysoko, my wespniemy się na monumentalne mury pochodzącego z XVI wieku Zamek Św. Filipa – jest to największy zamek wybudowany przez hiszpańskich kolonizatorów w Ameryce. Z jego murów można podziwiać panoramę miasta z czterech stron.

Po południu przejedziemy do Rincon del Mar, urokliwej wioski położonej na samej plaży nad wodami Morza Karaibskiego. To tutaj spędzimy ostatnie dni w Kolumbii, odpoczywając po wyprawie pełnej wrażeń!

Dzień 9 – 10 – 11 – Nurkowanie – Rincon del Mar

Ostatnie trzy dni nurkowe spędzimy w malutkiej miejscowości Rincon del Mar oddalonej od Cartageny o 3 godziny jazdy. Krystalicznie czyste wody morza karaibskiego oraz znajdujący się niedaleko archipelag wysp San Bernardo dają idealne warunki do eksploracji podwodnego życia. Wszystkie nurkowania odbywają z się łodzi. Podobnie jak w okolicach Parku Tayrona pod wodą zobaczyć będzie można piękne rafy koralowe oraz różnorodne życie podwodne.

Dzień 12 – Rincon del Mar

To już przedostatni dzień pobytu w Kolumbii. Czas na relaks na plaży, kąpiele w morzu i ładowanie baterii przed powrotem do kraju.. Dla chętnych możliwość odbycia za dodatkową opłatą wycieczki na okoliczne wyspy należące do archipelagu San Bernardo (tzw. island hopping), w tym Isla Tintipan i Santa Cruz de Islote.


Dzień 13 – Powrót do Europy

Żegnamy się z Kolumbią i przewodnikami! Przejazd do Cartageny, stamtąd lot powrotny do Europy.

UWAGI:

 • TERMINY WYPRAW:
  • z 18.11 do 01.12
 • Ilość uczestników: 6 – 12 osób
 • Kolejność poszczególnych miejsc i atrakcji może ulec zmianie
 • W razie sytuacji niezależnych od organizatorów (np. warunki atmosferyczne, wydarzenia lokalne) możliwe są zmiany w programie, konsultowane z uczestnikami. Komfort i bezpieczeństwo naszych gości są w każdej sytuacji priorytetowe.

CENA:

2500 USD/os

CO OBEJMUJE CENA?

 • Zakwaterowanie na 12 nocy (13 dni). W zależności od lokalizacji noclegi są zapewnione w: hotelach 3*, wysoko ocenianych hostelach lub kwaterach prywatnych (Rincon del Mar). Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;
 • Wyżywienie: śniadania;
 • 12 nurkowań z łodzi w trakcie 6 dni nurkowych podczas wyjazdu
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie, podstawowe napoje bezalkoholowe) podczas pobytu w Rincon del Mar (4 dni);
 • Lokalne przeloty na trasach Bogota- Santa Marta, Cartagena – Bogota
 • Przejazdy mini busami lubtaxi na trasach Santa Marta-Cartagena, Cartagena-Rincon del Mar, Rincon del Mar-Cartagena;
 • Wycieczka do Minca;
 • Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;
 • Bilety wstępu na : Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Zamek San Felipe (Cartagena);
 • Stała opieka przewodnika polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podróży. Przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.

CZEGO NIE OBEJMUJE CENA?

  • Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego.
  • Biletów lotniczych z Polski do Kolumbiii z powrotem
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego 600 USD.
  • Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej.
  • Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży (orientacyjna cena posiłku w Kolumbii: 5-15 USD).
  • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie,
  • Napiwków (dobrowolnych).

Copyright by Anna Jadwiga Matelska i Radosław Śpiewak. Zakaz kopiowania lub rozpowszechniania powyższego programu bez naszej zgody oraz wykorzystywania go do własnej działalności